Pes Maxík

Lucie Mac :: bytový architekt, interiérový designér

Jmenuji se Lucie Macková, ale možná mě znáte pod pseudonymem Lucie MAC. (čti Mek)

Již jako malé dítě jsem byla velmi kreativní a měla jsem výjimečnou představivost. Tento můj talent mě později přivedl ke studiu interiérového návrhářství a designu, díky kterému se mohu věnovat mé umělecké, návrhářské tvorbě, která je nejen mojí prací, ale také mým obrovským koníčkem.

Škola mě naučila vnímat prostor jako celek. Po ukončení jsem dlouho neváhala a vrhla se do práce interiérového designéra naplno. Mojí oporou byli a stále jsou vynikající odborníci, učitelé a dnes také přátelé Mgr. Tomáš Havránek, Ing. Ivo Prokel, Mgr. Marcela Prokelová, kterým tímto děkuji za všechny rady a hlavně zkušenosti, které mi předali.

Pokud mě nenajdete v pracovním nasazení nebo nad dohledem rekonstrukcí, můžete mě potkat nejspíš někde v přírodě, kde čerpám energii a inspiraci nebo na dlouhých procházkách s mým pejskem Maxíkem.

V interiérové tvorbě mám dlouholetou praxi. Již během studií jsem pro významné klienty navrhovala interiéry rezidenčního sídla, domů, bytů či komerčních prostor. Do interiérů navrhuji a vytvářím nové prvky i nábytek na míru, který dýchá originalitou a neokoukaností.

Kladu velký důraz na dispoziční řešení prostoru, výběr kvalitních materiálů, povrchových úprav nábytku, sjednocení barev a použitých doplňků. U interiérů, které navrhuji se snažím o to, aby nebyly pouze estetické, ale byly také zcela funkční a to jak po stránce odborné, ergonomické, technické, bezpečnostní, psychologické a sociální. Zkrátka, aby se majitelé v novém prostoru cítili dobře a život či práci jim nenarušovaly sice krásné, ale technicky nezvládnuté prvky v interiérovém designu. S touto myšlenkou pracuji od vizuálních návrhů až po finální realizaci.

Absolvovala jsem také kurz psychologie osobnosti na FF v Olomouci, který uplatňuji při tvorbě interiérů. U komerčních prostor je kladen důraz nejen na hosta /klienta, ale také na personál. Vybírají se materiály, barvy a doplňky, které nedráždí okolí a vyhovují všem. Cílem je, aby se hosté i personál cítili příjemně. Pokud se zákazníci cítí v prostoru dobře, rádi se vracejí. Majitelé si často neuvědomují, že i toho je cesta, jak zvýšit svůj zisk a prodej služeb.

 Na to navazuje také Homestaging - profesionální příprava nemovitosti na prodej a pronájem nebo Restyling/Redesing interiérů - efektivní úpravy a změny s využitím stávajícího nábytku a dekoračních prvků, kterým se také věnuji.

Inspiraci a inovativní prvky čerpám na největším veletrhu DESIGN nábytku v Milánu, který každý rok pravidelně navštěvuji. Ráda vám také představím široký sortiment materiálů, luxusních designových doplňků světových i českých dodavatelů.

Pokud máte zájem o interiérový design, můžeme si domluvit schůzku v Olomouci ve studiu PEARL–DESIGN nebo i na jiném místě, které vám bude vyhovovat. Studio PEARL-DESIGN jsem navrhovala a zároveň s ním i spolupracuji. Moje práce je zaměřena především na komplexní řešení interiérů.

Máte-li zájem o vytvoření interiérového designu, můžeme si domluvit schůzku. 

Interiér by měl svým novým majitelům poskytovat pohodlné a inspirativní bydlení, proto se musím vcítit do daného prostoru a vnímat potřeby a přání klienta. Jedině tak vykouzlím ideální, originální a harmonické bydlení.

Udělám Váš skutečný domov jedinečný.

Těším se na Vás Lucie MAC.

 
Designér Lucie Mac